Logo Superkamper

Wynajem

ikona telefonu  +48 512 485 700

Serwis

ikona telefonu  +48 725 711 711

Sprzedaż

ikona telefonu  +48 501 295 313

ikona zegara  Poniedziałek - Piątek 10:00 - 17:00

Optymalny podróżnik. Benimar Tessoro 497
27-12-2021 r.

Model Tessoro 497 zadebiutował w 2020 roku, a po raz pierwszy mogliśmy oglądać go podczas targów Caravan Salon w Düsseldorfie. To kolejny reprezentant linii pojazdów rodzinnych typu półintegra.

Model 497, podobnie jak inne flagowce serii, bazuje na podwoziu Forda Transita z silnikiem Euro 6d z 2,0 l pojemności i 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną, dostępną opcjonalnie. Do wyboru są dwie wersje tego silnika: 130-konna i bardziej polecana o mocy 170 KM, dysponująca momentem obrotowym 390 Nm, co pozwala na bardzo wydajną dynamikę tego pojazdu. Walory trakcyjne polepszają także dobry prześwit oraz poszerzana na rozstaw 1980 mm tylna oś. Na pokładzie i w szoferce znajdziemy w zasadzie wszystkie systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo, dodatki, przyłącza i usprawnienia wspomagające komfort podróżowania, a od strony designerskiej – adaptację spójną z wyglądem części mieszkalnej. Tutaj wszystko się zgadza i do siebie pasuje.

Wykończenie wnętrza, a więc dobór kolorystyki, faktur powierzchni i materiałów, zaprojektowano, opierając się na dużych kontrastach, tworzących nowoczesne i luksusowe wrażenie. To jednak nie złudzenie, ponieważ przekraczając próg, czujemy się otoczeni przemyślanym i wyważonym wzornictwem mebli Montecarlo oraz co najważniejsze – światłem. Jego intensywność nie wynika tylko z odpowiedniego doboru ledowego oświetlenia i jasnych powierzchni ścian czy sufitu. To przede wszystkim zasługa światła zewnętrznego, wpadającego przez sporych rozmiarów okno dachowe i 5 otwieranych okien bocznych, z czego 2 zlokalizowane zostały w sypialni. Buduje to przyjemny nastrój przebywania w domowym pokoju. Drzwiami przesuwnymi można oddzielić sypialnię od części salonowej. Wraz z pierwszymi sygnałami poranka, leżąc na queen bed o szerokości 150 cm, można zafundować sobie miły nastrój dzięki wakacyjnemu słońcu. Podobne walory otrzymujemy również, wypoczywając na elektrycznie opuszczanym łóżku w części przedniej, a to dzięki wspomnianemu świetlikowi o wymiarach 71 x 105 cm z moskitierą i przeciwsłoneczną zasłoną,

Rodzinny charakter modelu Tessoro 497 podkreśla chociażby wyposażenie miejsc pasażerskich w system Isofix czy regulowana wysokość tylnego łóżka. To jednak tylko część jego atutów. Pojazd można wzbogacić pakietem zimowym, w skład którego wchodzą między innymi: izolowany i podgrzewany zbiornik na brudną wodę, wzmocniony system grzewczy Truma 6000 W z 220 V i InetBox, cyfrowe sterowanie ogrzewaniem oraz kilka innych modyfikacji.

Benimar Tessoro 497 jawi się jako model zoptymalizowany pod potrzeby podróży z dwójką dzieci, oferując dobre proporcje powierzchni mieszkalnej do walorów mobilnych. Cena wersji podstawowej to …

Dystrybutor: ACK Benimar Polska